نحوه استخدام مهندس عمران

۱) سعی کنید مدرک مهندسی خود را کسب کنید.

شما باید حداقل یک درجه بالاتر داشته باشید تا استخدام مهندس عمران باشید ، اما در مسیر شغلی خود با یک استاد بیشتر خواهید بود. قبل از ثبت‌نام،جزئیات هر برنامه را بررسی کنید.

برخی از برنامه‌های مهندسی بعد از درجه لیسانس بر استخدام متمرکز هستند. آن‌ها معمولا دوره‌های انترنی را انتخاب می‌کنند. یک برنامه قوی شامل تعیین قرار گرفتن سطح ورود برای فارغ التحصیلان مهندسیعمران است.

سایر برنامه‌های مهندسی ، دانشجویان را برای تحصیلات تکمیلی آماده می‌کنند. این برنامه‌ها ممکن است درچهار سال اول با مفاهیم نظری سروکار داشته باشند ، و بسیاری از دانشجویان به درجه کارشناسی‌ارشد وارد می‌شوند که آن‌ها را برای مدیریت و پروژه‌های بسیار تکنیکی آماده می‌کند. بعضی از این درجات سرعتمی‌گیرند.

۲) تخصص در حوزه مهندسی عمران را انتخاب کنید.

میدان مهندسی عمران شامل ساختاری، ترافیک،حمل و نقل، ترافیک، آب و مهندسی معماری است. شما باید برای استخدام مهندس عمران به محض تصمیم‌گیری در زمینه تخصص خوددوره‌هایی را در زمینه تخصص خود آغاز کنید.

زمینه تخصص را با دقت انتخاب کنید. برخی از کارفرمایان به این دوره‌ها که شما در اختیار دارید، وهمچنین تجربه کاری خود نگاه خواهند کرد تا مشخص کنید که آیا شما مناسب هستید یا خیر.

۳) زمانی که در مدرسه هستید دوره انترنی را بیابید.

درخواست برای یک سازمان مهندسی عمران یا خصوصی بهشما کمک خواهد کرد تا تماس‌ها را گسترش دهید و تجربیات کاری لازم را کسب کنید. اگر کار یک تناسب خوببا مسیر شغلی شما باشد، شما در مورد مشاغل احتمالی به شما آموزش داده و یاد می‌گیرید.

شما می‌توانید دوره‌های اینترنتی را به صورت آنلاین ببینید۴

در یک جامعه یا گروه حرفه‌ای عضو شوید. جامعه ایران جوامع مدنی و جوامع دیگر می‌تواند به شما کمک کند تا برای استخدام مهندس عمران با یک بخش محلی ارتباط برقرار کنید، یک مربی بگیرید، و کنفرانس‌هایی را برای شرکت در آن پیدا کنید.

پیوستن به یک جامعه نه تنها به شما ارتباط برقرار می‌کند بلکه پشتیبانی و راهنمایی را در طول راه بدون نیازبه یک مربی رسمی یا غیر رسمی فراهم می‌کند.

نحوه استخدام مهندس عمران

۱) یک رزومه بنویسید.

قبل از این که حتی برای کار درخواست دهید، به یک رزومه نیاز دارید. هیچ فرمتاستانداردی وجود ندارد، بنابراین یک چیدمان انتخاب کنید که برای شما بهتر عمل کند. رزومه ها بایدتحصیلات شما، هر تجربه کاری که دارید، و مهارت‌ها و دستاوردهای خود را پوشش دهند. صادق باشید، اماخودتان را کوتاه نکنید؛ حتی مدارس عالی و باشگاه‌های دانشگاهی و جوامع می‌توانند به سمت تجربه حساب کنند.

یک همراه مهم رزومه است. این یک سند ساده است که می‌گوید شما چه کسی هستید، چه کارمی‌کنید، و چند مهارت برای استخدام مهندس عمران دارید که شما را برای آن کار مناسب می‌کند.

۲) به دنبال فرصت شغلی خود از طریق دانشگاه خود بگردید.

به بخش خدمات شغلی مراجعه کنید تا ببینید آیا آن‌ها از هم خبر دارند یا می‌توانند به شما کمک کنند تا دوره انترنی و یا شغل دیگری را پیدا کنید. آن‌هامی‌دانند به کجا نگاه کنند و چه کسی صحبت کند و می‌تواند منبع بسیار ارزشمندی باشد.

۳) یک هشدار گوگل را برای لیست‌های کار تنظیم کنید.

به سراغ هشدار گوگل  بروید و در کلمات کلیدی جستجوتایپ کنید، انتخاب کنید که اغلب می‌خواهید هوشیار باشید و تایپ کنید. هر زمان که گوگل یک سایت مرتبطرا پیدا می‌کند، یک لینک برای شما ایمیل خواهد کرد.

۴) به دنبال شغل به صورت آنلاین جستجو کنید.

فهرست سایت‌های دیگر را دریک مکان خواهد داشت، اما شما همچنین باید سایت‌های جستجوی کار دیگر را بررسی کنید. هر روز آن‌ها را بررسی کنید ، زمانی که به دنبال کار می‌گردید یا هشدارها را به ایمیل تان ارسال می‌کنید.

5)گزینه‌های زیادی در مهندسی وجود دارد.

به دنبال موقعیت مهندسین سازه‌ای، مهندسان هسته‌ای،نقشه‌برداری کنترل ساختمان، معماران چشم‌انداز، یا هر چیز دیگری که متناسب با زمینه خاص شما باشد ، بگردید.

۶)در جستجوی پست‌های دولتی بگردید.

کشورها ممکن است مواضع موجود خود را در وب سایت‌های خودفهرست کنند. به دنبال شغل در بخش حمل و نقل، آب و بخش‌های دیگر و ارسال رزومه و درطول مدت برنامه باشید.

گرفتن شغل

۱)به لیست‌های کار پاسخ دهید.

اولین قدم در گرفتن یک شغل درخواست دادن است. پاسخ خود را با یک کپیاز رزومه و تان ارسال کنید. همیشه جواب نخواهید داد، پس صبور باشید و در حین انتظار بهدرخواست خود ادامه دهید.

۲)در هر مصاحبه با شما شرکت کنید.

پس از اینکه برای شغل درخواست داده‌اید، کارفرما ممکن است با شماتماس بگیرد. درخواست مصاحبه به این معنی است که قبلا توجه آن‌ها را جلب کرده‌اید، اما شما هنوز باید در این جلسه شرکت کنید و تلاش کنید.

مگر اینکه به شما بگویند که لباس مناسب برای پوشیدن لباس مناسب است، مگر اینکه به شما بگویند که لباس مناسب بپوشید. یک کت و شلوار، شلوار گشاد و یک پیراهن خوب، یا یک لباس تجاری دوستانه و محافظه کارانه همگی قابل‌قبول هستند. هدف این است که براق و بااعتماد به نفس به نظر برسد.

از قبل برای هر سوالی آماده شوید. کارفرمایان اغلب درباره نحوه کار شما و یا در یک تیم و در مورد نقاط قوتو ضعف سوال می‌کنند. همچنین می‌خواهید قبل از مصاحبه تحقیقاتی در مورد شرکت و یا گروه انجام دهید؛سوالات مربوط به خودتان را بپرسید و در مورد این زمینه اطلاعات کسب کنید.

۳)پیشنهاد شغلی که برای مسیر انتخابی شما مناسب است را قبول کنید.

زمانی که چند مصاحبه موفق داشته‌اید، می‌توانید یک پیشنهاد شغلی دریافت کنید. هر چیزی که می‌خواهید را قبول کنید و مطمئن شویدکه زمانی که دارید ، دیگران را پایین بیاورید.

اگر یک پیشنهاد کتبی داشته باشید حتما قبول کنید، پس می‌توانید موقعیت، حقوق و منافع را بررسی کنید.

استخدام مهندس عمران