مهندسی برق: آنچه که هر فارغ‌ التحصیل جدید باید بداند

با در نظر گرفتن چهره‌های ملی در تمام مدت زمانی که دانش آموزان در مهندسی برق و الکترونیک فارغ ‌التحصیل می‌شوند، چه زمانی بهتر است که یک دوره کوتاه از این صنعت را از مالک داشته باشیم. شاید شما فارغ‌التحصیل شده‌اید و فکر می‌کنید در کدام حوزه کاری می‌توانید در این صنعت کار کنید ؟

صنعت در سراسر کشور

مهندسی برق یک صنعت ملی است. مهم نیست که بخشی از کشوری که از آن هستید، بخش پیشرفته‌ای ازاین بخش خواهد بود نه خیلی دور. این به این معنی است که در اولین سال‌های مهم در صنعت، جایی که شما در حال ساخت مسیر خود هستید، با استرس افزوده فاصله زیادی از خانه و در یک شهر غریب وجود ندارد.

قابلیت بالا استخدام مهندس برق

چشم‌انداز شغلی فارغ التحصیلان در مهندسی برق و الکترونیک فوق‌العاده است. بریتانیا در حال حاضر نرخرشد مورد نیاز برای برآورده کردن تقاضای ملی را ندارد که به این معنی است که تقاضای زیادی برای مهندسینپرورش ماهی وجود دارد. همان طور که لازم نیست به آن‌ها بگویید، چه زمانی تقاضا از عرضه این محصول فراتر خواهد رفت، قیمت افزایش می‌یابد !

حقوق شروع عالی

مهندسی برق و الکترونیک سلامت بالاتر از میانگین ملی برای شروع حقوق. با کمال تعجب، حقوق استخدام مهندس برق بیشتر از حقوق افراد در قانون، علوم کامپیوتر و مدیریت تجاری است. این امر نه تنها به معنیاستاندارد بهتری برای زندگی در سال‌هایی است که شما می‌توانید از آن لذت ببرید، اما همچنین به این معنی است که هر پولی که در فارغ التحصیلان سرمایه‌گذاری می‌کنید سریع‌تر از سایر صنایع به شما بازپرداخت خواهد شد.

فرصت‌های شغلی جهانی

الکتریسیته در همه جا وجود دارد. برای پیدا کردن کشوری در جهان که مهندسان برق در آن تقاضای بالاییندارند، سخت تلاش خواهید کرد. اگر دوست دارید زمانی را در خارج از کشور سپری کنید، و استخدام مهندس برق شوید، پس مهندسی برق به طور حتم صنعت درست برای شما است.

همیشه تقاضا

با رشد سریع رشد بخش تکنولوژی، تقاضا برای کارمندان جوان و خلاق که سیستم‌های کنترل الکتریکی را درک می‌کنند با آن افزایش‌یافته است. علوم کامپیوتر تنها یک بخش متقاطع است که تا به حال در حال تحول است. از آنجا که این اندیشمندان جوان و نوآور به طور مداوم مورد نیاز هستند تا ایده‌های جدید را تصور کنند و در خط مقدم این بخش‌ها قرار گیرند.

آینده‌ای روشن‌تر

گزارش مهندسی ۲۰۱۵، فرصت‌های شغلی را در مهندسی برق و الکترونیک پیش‌بینی می‌کند که به شدت دردهه آینده افزایش می‌یابد. میزان شما در مهندسی برق تضمین می‌کند که بعد از سال، سال بعد از سال، دردنیایی که در آن صنایع اغلب ناپایدار و غیرقابل‌پیش‌بینی هستند، به شدت پی‌گیری خواهید شد.

در صف مقدم فن‌آوری‌های آینده باشید

مهندسی برق به چندین صنعت دیگر از جمله حمل و نقل، ساخت‌وساز و روباتیک نیاز دارد. در خط مقدمتوسعه فن‌آوری‌های جدید در هر تعداد از صنایع جدید و هیجان‌انگیز، هرگز زمان بهتری برای تبدیلشدن به یک مهندس برق نبوده است.

رضایت شغلی

رضایت شغلی در مهندسی برق بسیار بالا است. این نرخ بالای رضایت شغلی در نتیجه تعداد زیادی از عواملاست.

دخیل بودن در طراحی و ساخت تکنولوژی پیشرفته

انجام دادن کاره‌ای متفاوت و جالب

حقوق عالی

چشم‌انداز شغلی شگفت‌انگیز

ارائه یک تعادل کامل برای کاره‌ای فیزیکی و مغزی

استقلال شغلی

امنیت شغلی

تعداد صنایعی که دارای هر نوع امنیت شغلی بلندمدت هستند، کم‌تر و کم‌تر می‌شوند. با این حال ، در استخدام مهندس برق امنیت شغلی را تقریبا در تمامیت آن تجربه می‌کند. این می‌تواند به ویژه زمانی مهم باشدکه یک خانواده را بزرگ کنید و یا یک خانه بخرید.

معایب

اگر در مورد اختصاص دادن زندگی خود به شغل مهندسی برق جدی هستید، باید آنچه را که برخی از مضراتآن ممکن است در نظر بگیرید ، در نظر بگیرید.

قفسه‌های دانش

مهندسی برق یک صنعت در حال تحول و تحول سریع است. چیزی که امروز ممکن است دانش قدرتمندیباشد ، فردا ممکن است یک عیب باشد. و زمانی که دانش شما دیگر به همان اندازه که قبلا جستجو شدنیست، ممکن است متوجه شوید که دیگر به اندازه یک کارمند ارزش ندارید.

استرس

به خاطر سرعت در حال تکامل تکنولوژی، فشار زیادی بر روی کارکنان به دست آوردن نتایج و فکر کردن به ایده‌ها با سرعتی که زمان کمی برای هر زمان وجود دارد، وجود دارد. در یک دوره طولانی، چنین فشاریمی‌تواند فشار زیادی بر روی یک کارمند تحمیل کند. این امر به خصوص زمانی درست است که محصول یاخدمات دارای تاثیر بالقوه بر زندگی انسان است.

آموزش مداوم

به خاطر ماهیت استخدام مهندس برق ، مهندسان برق باید به طور مداوم دانش خود را به روز کنند. این می‌تواند حتیزمانی که می‌خواهید کارفرما را تغییر دهید و کشف کنید که صنعت تا چه حد جلو رفته‌است در حالی که شماروی چیز دیگری تمرکز کرده‌اید. داشتن علاقه شدید به صنعت به عنوان یک کل را نمی توان به اندازه کافیمورد تاکید قرار داد.

جو بسیار رقابتی

به خاطر مزایای اصلی ارتقا، اغلب یک رقابت بالا برای مکان‌ها وجود دارد. در مشاغلی که تبلیغات تنها در حال حاضر و دوباره ایجاد می‌شوند، اغلب یک رقابت دائمی بین همکاران وجود دارد، هر کسی امیدوار است کهزمانی که موقعیت در دسترس قرار می‌گیرد، به اندازه کافی تحت‌تاثیر قرار گیرد.

۱۰ تا از فارغ التحصیلان مهندسی برق قادر به یافتن شغل در این بخش هستند:

صنعت

صنعت خودرو

صنعت شیمیایی

صنعت دفاع

صنعت الکترونیک

صنعت دریایی

صنعت نفت و گاز

صنعت تولید قدرت

صنعت ریل

مزایا در مقابل معایب

از بین بردن تمام مزایا و معایب اصلی، به نظر می‌رسد که بیش از هر چیز استخدام مهندس برق فرصت خوبی است که نه تنها کار مهیج انجام دهند بلکه در خط مقدم بسیاری از صنایع  کار کنند.آنچه که کارکنان فشار یا فشار می‌توانند زیر فشار قرار بگیرند، با متوسط دستمزدها و پروژه‌های متوسط که بهتغییر دنیا کمک می‌کنند ، جبران می‌گردد.

زمان‌های دشوار و مهیج

زمان بسیار هیجان انگیزی برای این صنعت است. در ابتدای یک انقلاب پزشکی، در میانه یک انقلابدیجیتال و رباتیک با وجود احتمال بسیار واقعی بودن در صنعت بزرگ بعدی که در سطح جهانی قرار می‌گیرد،هرگز زمان بهتری برای ورود به این صنعت وجود نداشته است.

استخدام مهندس برق